Головна » 2016 » March » 9 » Акція «Збережи первоцвіти!»
08:03
Акція «Збережи первоцвіти!»

Прийшла весна — природа розквітає! В лісі з’являються перші весняні квіти — підсніжники — ніжні, тендітні, витривалі. Весняні морози — їм не загроза. Їх краса приваблює людей, вони йдуть до лісу та зривають підсніжники на букети, часто вириваючи рослини із цибулинками. Головною загрозою для цього виду є заготівля рослин та нелегальний продаж. Такі дії людини вже спричинили скорочення чисельності особин у популяції цього виду, що поставило його на межу зникнення у природних екосистемах нашої країни. Тому його занесено до Червоної книги України. Щоб захисти підсніжники та всі інші первоцвіти в час з лютого до квітня проходить Всеукраїнська акція «Збережи первоцвіти!».

 Цього року, в рамках цієї акції, працівники навчальної лабораторії заповідної справи Канівського природного заповідника закликали учнів шкіл міста Канева та Канівського району зберігати перші весняні квіти.  Було проведено лекції-презентації, майстер-класи із виготовлення листівок на теми: «Збережи перші весняні квіти!» та «Подаруємо мамі не зірвані квіти!».

В центрі міста Канева, 03 березня 2016 року, коли в усьому Світі відзначають День дикої природи,  відбулася акція «Збережи первоцвіти!».

Разом із організаторами активними учасниками акції стали школярі міста: учні 2-4 класів санаторно-курортної школи інтернат та 10-го класу загальноосвітньої школи № 4. Вони спільно з педагогами створили у своїх закладах відповідні тематичні куточки, а також займались виготовленням паперових квітів та квіткових малюнків як альтернативи живим первоцвітам.

         Працівники природного заповідника, відділу з охорони навколишнього середовища «Миронівської птахофабрики» разом із дітлахами та учнівською молоддю пройшлись центральними вулицями міста та вручили перехожим малюнки замість квітів, провели інформаційно-роз’яснювальну роботу

Слід зазначити, що місцеві жителі позитивно сприймали таку ініціативу та дякували організаторам за виховання екологічної культури в суспільстві та серед підростаючого покоління зокрема.

         Додамо також, що за фінансової підтримки ПрАТ «Миронівська птахофабрика» було підготовлено інформаційні листівки та плакати про збереження первоцвітів, які були запропоновані для розміщення в державних установах та торгівельних закладах. Крім того, в центрі міста розміщено два тематичні постери на біг-бордах.

Дякуємо всім учасникам акції за активну участь.

Заходи по збереженню первоцвітів продовжуються і кожен може долучитися до цієї благородної справи.

 Безумовно радує те, що саме учнівська молодь Канівщини усвідомлює важливість збереження природи для майбутніх поколінь.

Підготували:
Олена Гордієнко 
Фахівець із зв’язків з громадськістю Канівського природного заповідника 
Віта Кузнєцова
Фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою ПрАТ «Миронівська птахофабрика»

Збережи первоцвіти!Збережи первоцвіти!Збережи первоцвіти!Збережи первоцвіти!Збережи первоцвіти!Збережи первоцвіти!Збережи первоцвіти!Збережи первоцвіти!Збережи первоцвіти!Збережи первоцвіти!Збережи первоцвіти!Збережи первоцвіти!Збережи первоцвіти!Збережи первоцвіти!

Категорія: екологічна акція | Переглядів: 938 | Додав: kanivbiosfera | Теги: Збережи первоцвіти!
Всього коментарів: 0
avatar

Телефонуйте


(04736) 3-29-91

Гаряча лінія Канівського природного заповідника, на яку можуть звертатись громадяни у випадку: пожежі в лісі;
протиправних дій, що завдають шкоди природі (рубки дерев, полювання на звіра, збирання грибів, лікарських рослин, ягід); виявлення в природі поранених диких тварин.
Також бажаючі можуть отримати, за цим номером, інформацію стосовно законного перебування на території заповідника.

Останні новини:


[17.02.2022][екологічна просвіта]

Водно-болотні угіддя Канівщини: проблеми та перспективи їх вирішення.

[17.12.2021][екологічна просвіта]

Збережи ялинку

[16.12.2021][екологічна просвіта]

Діти канівських шкіл декламували слухачам радіо "Магніт" свої вірші, на тему збереження лісових красунь

[17.11.2021][ювілей]

Як Канівський заповідник відзначив День науки-2021

[04.10.2021][екологічна просвіта]

Всесвітній день захисту тварин.

Хмарка тегів :


Канівський природний заповідник Kaniv Nature Reserve первоцвіти баклан День Землі екологічна просвіта Ряст ущільнений Київський національний університет kanivbiosfera.at.ua Похмурий Дніпро Канів екологічна акція Не рубай ялинку! лісова красуня Збережи первоцвіти Меланчин потік Канівський заповідник квест Збережи ялинку! природоохоронна акція Вуж звичайний Дні науки флешмоб Міжнародна конференція природа