Головна » 2017 » Березень » 3 » «Будувати не можна заборонити»: конференція школярів щодо проблеми ГАЕС
14:35
«Будувати не можна заборонити»: конференція школярів щодо проблеми ГАЕС

«Будувати не можна заборонити»: конференція школярів щодо проблеми ГАЕС

 

У 2013 році на шістдесят восьмій сесії Генеральної Асамблеї ООН учасники прийняли резолюцію, яка проголошує 3 березня Всесвітнім днем дикої природи. Цього дня активісти намагаються привернути увагу людства до проблем, що мають далекосяжні екологічні, економічні та соціальні наслідки.

 

Конференція під назвою: «Будувати не можна заборонити» щодо проблеми будівництва Канівської гідроакумулюючої електростанції (КГАЕС) в Канівській загальноосвітній школі №4 була приурочена саме до Дня захисту дикої природи. Організували її наукові співробітники Канівського природного заповідника та учні 11-А і 10-Б класів на чолі з класними керівниками, учителями біології та екології Тетяною Сергіїївною Володченко, і Наталією Михайлівною Козаренко.

Останнім часом населення Канівщини розділилося в поглядах.

Є ті, хто згоден з будівництвом станції. І підтримують забудовників – ПАТ «Укргідроенерго», що переконують: Канівська ГАЕС потрібна для регулювання електроенергії під час пікових навантажень, не забувають і нагадувати про буцімто гостру необхідність її для успішного інтегрування в європейську енергосистему.

Набагато більше тих, хто виступає проти спорудження цього небезпечного об’єкту. Адже будівництво такої споруди на Канівщині знищить мальовничі ландшафти, природні та культурні пам’ятки... а в гіршому випадку призведе до екологічної катастрофи – підніме весь радіоактивний мул, що накопичився у водосховищі з часів Чорнобиля.

Тож, чи так необхідна гідроакумулююча електростанція? В цьому питанні спробували розібратися учні, яких хвилює стан довкілля, в якому їм жити.

У палкій дискусії піднявся цілий вал запитань.

1. Якими були і є економічні мотиви будівництва Канівської ГАЕС, кому це вигідно?

2. Що таке пікове навантаження на енергосистему, і з чим пов’язане зниження частоти струму в енергосистемі?

3. Чи можливі варіанти організації перерозподілу навантаження на енергосистему впродовж доби без будівництва ГАЕС? Можливо, просто необхідна більш раціональна її структура?

4. Які особливості будови Канівських гір, в чому небезпека будівництва гідроспоруд на них?

5. Що таке вторинне радіоактивне та органічне забруднення води?

6. Чи є загроза зсувів ґрунтів та утворення селевих потоків, чи вже були приклади антропогенних катастроф, викликаних ними, на Канівщині?

7. Чому Европейський банк реконструкції та розвитку відмовився фінансувати будівництво КГАЕС в 2008 році?

8. Скільки прийдеться заплатити нащадкам за хвилинну «економічну вигоду» будівництва ГАЕС, що так жорстко «продавлюється» тими, хто живе за лозунгом «Після нас – хоч потоп»?

Підсумовуючи, учень 11 класу висловив свою думку: «Якщо зважити всі за і проти, то краще не будувати Канівської ГАЕС для збереження довкілля та запобігання можливому екологічному лиху».

Тож, може все ж таки дослухаємося до думки тих, кого ми привели на цю землю і хто далі плекатиме її?

 Конференція «Будувати не можна заборонити» Конференція «Будувати не можна заборонити» Конференція «Будувати не можна заборонити» Конференція «Будувати не можна заборонити» Конференція «Будувати не можна заборонити» Конференція «Будувати не можна заборонити» Конференція «Будувати не можна заборонити» Конференція «Будувати не можна заборонити»

Переглядів: 234 | Додав: kanivbiosfera | Теги: Конференція «Будувати не можна забо

Телефонуйте


(04736) 3-29-91

Гаряча лінія Канівського природного заповідника, на яку можуть звертатись громадяни у випадку: пожежі в лісі;
протиправних дій, що завдають шкоди природі (рубки дерев, полювання на звіра, збирання грибів, лікарських рослин, ягід); виявлення в природі поранених диких тварин.
Також бажаючі можуть отримати, за цим номером, інформацію стосовно законного перебування на території заповідника.

Останні новини:


[18.09.2018][ювілей]

Каневу – 940 років!

[30.07.2018][ювілей]

Відзначили 95-у річницю з дня заснування Канівського природного заповідника

[19.07.2018]

Фотоконкурс «Ця неповторна мить чарівної природи»

[19.06.2018][екологічна просвіта]

Еколого-пізнавальні подорожі в Канівський природний заповідник

[07.06.2018][екологічна просвіта]

Проведення дитячої комплексної еколого-краєзнавчої експедиції та наради-навчання для педагогічного активу СЮН/ЕНЦ та базових шкіл на базі К

Хмарка тегів :


Канівський природний заповідник Kaniv Nature Reserve баклан первоцвіти День Землі екологічна просвіта Ряст ущільнений співпраця Київський національний університет kanivbiosfera.at.ua Похмурий Дніпро Канів екологічна акція Не рубай ялинку! лісова красуня Збережи первоцвіти Меланчин потік Канівський заповідник квест Збережи ялинку! природоохоронна акція Вуж звичайний Дні науки флешмоб Міжнародна конференція