Довкілля - один із найважливіших чинників, що впливає на наше життя, його потрібно оберігати. В наш час екологічна ситуація у світі напружена, тому створені різноманітні екологічні організації, які постійно проводять природоохоронні заходи щоб спрямувати людство на захист, а не на руйнування довкілля.
Формувати уявлення про значимість екологічних проблем та пошук спільних шляхів їх вирішення, виховувати екологічну свідомісті потрібно ще зі шкільного віку. З такою метою розпочав свою роботу екологічний клуб «Green Kaniv» у складі учнів 9-А класу та керівників М.А. Волинець та О.О. Гавури в загальноосвітній школі I-III ступенів №4 Канівської міської ради Черкаської області. Клуб створено в рамках спільного польсько-українського проекту під назвою «Наша спільна екосправа». 12 учнів з України та 12 учнів з Польщі будуть співпрацювати із заповідниками, розташованими в місцевостях де вони живуть, та обмінюватись набутим досвідом у вирішенні екологічних проблем. У ході співпраці щомісячно двома мовами (українською та англійською) буде випускатись інформаційний бюлетень "Екологічний вісник". Також члени екологічних клубів обох країн проводять роз’яснювальну роботу для учнів шкіл та мешканців міста, де вони живуть, у вигляді: уроків-ековистав для учнів молодших класів, екологічних екскурсій, екологічних флешмобів. А також допомагати в роботі працівникам заповідників.
Поблизу Канева розташований один з найстаріших заповідників в Україні – Канівський природний заповідник, з яким почав співпрацю екоклуб «Green Kaniv».
Учасники клубу відвідали садибу заповідника, познайомились з його співробітниками, пройшли екологічною стежкою, де мали можливість побачити знамениті «Канівські гори», заповідний ліс. Під час екскурсії в музеї природи, ознайомились з природою та історією рідного краю, збагатили свої знання із геоморфології канівських “пагорбів”, дізнались про особливості флори і фауни заповідника. Співробітники розповіли їм про основні завдання заповідника, згідно українського законодавства.
Дуже цікавою була екскурсія на метеомайданчик, де учасники екоклубу ознайомились з метеоприладами: термометрами для вимірювання температури грунту на різних глибинах, волосяним гігрометром, що вимірює відносну вологість на підставі змін довжини людської волосини, та іншими приладами. Учні здобули практичні знання з визначення метеорологічних показників, навчилися проводити розрахунки та заносити їх в таблицю щоденних метеорологічних спостережень.
Після зустрічі керівники клубу спільно з працівниками заповідника склали перспективний план співпраці, що спрямований на поширення екологічних знань серед мешканців міста та району, проведення спільних екологічних акцій.
О.О. Гордієнко, фото М.М.Борисенко. Канівський природний заповідник
Гаряча лінія Канівського природного заповідника, на яку можуть звертатись громадяни у випадку:
пожежі в лісі;
протиправних дій, що завдають шкоди природі (рубки дерев, полювання на звіра, збирання грибів, лікарських рослин, ягід);
виявлення в природі поранених диких тварин.
Також бажаючі можуть отримати, за цим номером, інформацію стосовно законного перебування на території заповідника.