Головна » 2015 » Грудень » 1 » Подаруй життя ялинці
12:37
Подаруй життя ялинці

Подаруй життя ялинці

Наближаються Новорічні та Різдвяні свята. В цей час, зазвичай, люди прикрашають свої оселі ялинками або соснами. Лісова красуня приносить до кожної хати не лише святкову урочистість, але й свіжий, духмяний лісовий запах. Але заради того, щоб лише два тижні втішати людей, вирубуються тисячі хвойних дерев.

Щоб зменшити їх знищення напередодні свят, оселю  можна прикрасити синтетичними красунями. А щоб в кімнаті відчувався аромат хвої, достатньо однієї-двох гілочок ялинки чи сосни, оформлених в оригінальну новорічну композицію.

А ще, кожен з нас може виростити хвойне дерево самостійно. І кожного року його прикрашати, зробивши велику користь для природи і для себе. Хвойні дерева дезинфікують повітря, виділяють фітонциди і тим самим лікують нервові та астматичні захворювання.

Перш за все, щоб самостійно виростити хвойне дерево, вам потрібне насіння. Ви можете придбати його в магазині, але немає гарантії що воно зійде. Тому краще насіння хвойних збирати самостійно, щоб бути впевненим, що воно проросте. Для цього в кінці осені або на початку зими збирають шишки з дерева, поки вони ще не впали на землю. Дома їх розкладають на газети в теплих місцях, щоб вони розкрились і з них висипалось насіння. Далі насіння потрібно обробити слабким розчином «марганцівки». Для багатьох хвойних порід (сосна сибірська або кедрова, кедри: гімалайський, альпійський) необхідна стратифікація. Для цього насіння вказаних порід пересипають шарами крупнозернистого піску, зволожують і ставлять в прохолодне місце. Під час періоду стратифікації (до 2-х місяців) щотижня проводять перемішування. Потім, ранньої весни, висівають разом із піском в грунт. Для багатьох порід (ялина колюча, ялина звичайна, кипарис Лавсона, туя західна, біота східна) стратифікація бажана, але не обов’язкова, так як їх насіння не має періоду спокою і його можна висівати будь-коли, хоч зимою, хоч осінню, хоч весною у відкритий грунт або у горщик.

Щоб висіяти насіння в горщик, роблять наступне:  після висипання з шишок, його збирають, вибирають гарне, заливають теплою водою і залишають на 24 год. Потім роблять суміш: 1 ст. ложка попелу на склянку води і поміщають насіння у неї.  Через добу насіння можна висівати в горщик у пухку, легку дернову землю.

Тепло і волога – головні умови для проростання. Через 1-2 тижні маленькі ялиночки обов’язково мають зійти і тут потрібно бути обережними: надмірне зволоження сіянців спричиняє загнивання коріння, а недостатній полив — засихання рослини. В цій справі потрібно знати міру.

Горщик з маленькими сіянцями можна залишити в приміщенні, але обов’язково в затишному і світлому місці та без прямого сонячного проміння, постійно слідкуючи за вологістю грунту.

Для тих, хто бажає прикрасити своє подвір’я, сіянці можна висаджувати в грунт через рік, до першої половини квітня, коли достатньо тепло. В посадкове місце, ямку, бажано покласти добрива (органіку). Взагалі ялинку підживлюють лише раз в житті, коли висаджують в грунт. Саджанець висаджують так, щоб коренева шийка була вище поверхні ґрунту потім поливають. Ялиночка вирощена власноруч, буде прикрашати ваше подвір’я, радувати вас. Основні моменти догляду за посадженими ялинками у відкритому ґрунті – це регулярний полив перші два роки, особливо влітку і прополювання. Якщо ви помітили, що окремі деревця почали хворіти, то важливо вдатися до обробки посадок протигрибковими та протибактеріальними препаратами.

 Зробіть свій внесок в збереження природи — виростіть  ялику самостійно.

Адміністрація Канівського природного заповідника

Категорія: екологічна просвіта | Переглядів: 1009 | Додав: kanivbiosfera | Теги: Подаруй життя ялинці, Новорічні та Різдвяні свята, лісова красуня
Всього коментарів: 0
avatar

Телефонуйте


(04736) 3-29-91

Гаряча лінія Канівського природного заповідника, на яку можуть звертатись громадяни у випадку: пожежі в лісі;
протиправних дій, що завдають шкоди природі (рубки дерев, полювання на звіра, збирання грибів, лікарських рослин, ягід); виявлення в природі поранених диких тварин.
Також бажаючі можуть отримати, за цим номером, інформацію стосовно законного перебування на території заповідника.

Останні новини:


[17.02.2022][екологічна просвіта]

Водно-болотні угіддя Канівщини: проблеми та перспективи їх вирішення.

[17.12.2021][екологічна просвіта]

Збережи ялинку

[16.12.2021][екологічна просвіта]

Діти канівських шкіл декламували слухачам радіо "Магніт" свої вірші, на тему збереження лісових красунь

[17.11.2021][ювілей]

Як Канівський заповідник відзначив День науки-2021

[04.10.2021][екологічна просвіта]

Всесвітній день захисту тварин.

Хмарка тегів :


Канівський природний заповідник Kaniv Nature Reserve первоцвіти баклан День Землі екологічна просвіта Ряст ущільнений Київський національний університет kanivbiosfera.at.ua Похмурий Дніпро Канів екологічна акція Не рубай ялинку! лісова красуня Збережи первоцвіти Меланчин потік Канівський заповідник квест Збережи ялинку! природоохоронна акція Вуж звичайний Дні науки флешмоб Міжнародна конференція природа