22-25 вересня 2016 року у Канівському природному заповіднику пройшли Орнітологічні читання пам’яті М. А. Воїнственського. Їх організували Інститут зоології імені І.І. Шмальгаузена НАН України спільно з Канівським природним заповідником ННЦ «Інституту біології» Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
М. А. Воїнственський(1916-1996 рр.) - видатний український зоолог, природоохоронець. Навчався в Київському національному університеті де пройшов шлях від аспіранта до доцента й захистив кандидатську і докторську дисертації. З 1956 року і до кінця життя М.А. Воїнственський продовжував свою роботу в Інституті зоології імені І.І. Шмальгаузена НАН України, де займав різні посади, в тому числі заступника директора. Протягом 1963—1982 рр. був головою Українського товариства охорони природи. Багато років очолював Українське орнітологічне товариство імені К. Кесслера. Був першим і почесним президентом Українського товариства охорони птахів (УТОП).
Розпочалися читання 22 вересня в Інституті зоології імені І.І. Шмальгаузена НАН України. Перший день бав присвячений спогадам про життєвий та творчий шлях М. А. Воїнственського, а також обговоренню стану і проблем української орнітології.
Наступні дні читань проходили у Канівському природному заповіднику. З вітальним словом до учасників конференції звернувся директор заповідника В.П. Пилипенко та заступник директора з наукової роботи В.М. Грищенко. Під час конференції були заслухані доповіді та виголошені стендові повідомлення, присвячені динаміці фауни і населення птахів, популяційній біології, сезонному населенню, охороні птахів, а також їх господарському значенню. За круглим столом обговорили питання української орнітологічної термінології, вивчення й охорони степових і водоплавних птахів, актуальності дослідження і моніторингу зимової орнітофауни.
Учасники конференції пройшли ескурсійними маршрутами по екологічних стежках заповідника, прослухали екскурсію в музеї природи та побували на Тарасовій горі.
|