Вшанували пам’ять Миколи Федотовича Біляшівського.
Цього року, 24 жовтня, минуло 149 років з дня народження видатного вченого, археолога, історика, етнографа, мистецтвознавця Миколи Федотовича Біляшівського. Протягом життя він вів розкопки на територіях України, досліджуючи археологічні пам’ятки різних епох. У 1890-93 роках він, на той час молодий археолог, проводив розкопки Княжої гори і відкрив літописне місто Родень. У 1897 р. купив ділянку землі площею 15 десятин, в яку входили гора Мале городище, кілька ярів та схили Мар’їної гори, і побудував кілька дачних будинків. Нині, це садиба заповідника.
М.Ф. Біляшівський – один із фундаторів музейної справи на Україні. Їй він віддав понад 20 років свого життя. А також, організатор першого міського музею у Києві, редактор першого археологічного журналу в Україні, дослідник творчої спадщини Тараса Шевченка. Доробок його наукових праць – понад 300, деякі з них не втратили своєї актуальності і до сьогодення.
Працівники Канівського природного заповідника разом з учнями 8-9 класів загальноосвітньої школи №4 міста Канева, котрі співпрацюють із заповідником, зокрема, збирають матеріал для написання наукових робіт до Малої академії наук — вшанували пам'ять академіка, поклали квіти до могили вченого.
Гаряча лінія Канівського природного заповідника, на яку можуть звертатись громадяни у випадку:
пожежі в лісі;
протиправних дій, що завдають шкоди природі (рубки дерев, полювання на звіра, збирання грибів, лікарських рослин, ягід);
виявлення в природі поранених диких тварин.
Також бажаючі можуть отримати, за цим номером, інформацію стосовно законного перебування на території заповідника.