До новорічних свят Канівський природний заповідник за підтримки Канівської міської ради спільно з відділом культури і туризму міської ради, відділами освіти міста та району провели природоохоронну акцію — «Збережи ялинку!». Цього року акція проходила за підтримки ПрАТ «Миронівська птахофабрика», що підготувало цінні подарунки та смачні призи для переможців конкурсу.
У рамках природоохоронної акції «Збережи ялинку!» в навчальних закладах міста Канева за ініціативи заповідника також провели флешмоб «Не рубай ялинку!». Флешмоб, за допомогою якого небайдужа молодь, продемонструвала свою природоохоронну активність та об’єднується в бажанні зробити своє життя більш дружнім до природи. Дійство знімали на камери викладачі та студенти Канівського коледжу культури та мистецтв, тож незабаром його можна буде побачити на інформаційних сайтах міста.
Діти дошкільних закладів, учні загальноосвітніх шкіл міста та району, які взяли активну участь у запропонованій Канівським природним заповідником акції та своїми руками виготовили «дідухів», які символізують та відображають національні новорічно-різдвяні дійства та безліч чудових «альтернативних ялинок», переконливо довели дорослим, що свята можна весело зустрічати без головного і звичного атрибуту — зрізаного деревця ялини чи сосни. Виявивши неабияку фантазію, вони з успіхом виготовили оригінальні новорічні композиції з різноманітних гілок дерев, колосся жита та пшениці, шишок ялини та сосни, всіляких несподіваних матеріалів: макаронів, пір’я, картону, пінопласту, тканини, фольги, цукерок, сірників та сірникових коробок, навіть з порожніх шкарлуп яєць тощо.
Підсумком акції стала, організована в Міському будинку культури, виставка-конкурс дитячих робіт. Цього разу новорічні красуні виявилися як ніколи різноманітними та оригінальними. Під час святкового дитячого концерту до Дня святого Миколая переможців та активних учасників конкурсу, за рішенням журі, нагородили грамотами, подяками та подарунками. Перед початком заходу представники організаторів природоохоронної акції, члени журі та спонсори привітали присутніх з наступаючими святами та подякували всім небайдужим за активну участь.
У нагородженні переможців взяли участь: заступник Канівського міського голови Наталія Матінова, начальник відділу охорони навколишнього середовища ПрАТ «Миронівська птахофабрика» Світлана Ніколаєнко, завідуючий лабораторії заповідної справи Канівського природного заповідника Микола Зоць.
Отже, перше місце здобули: сім’я Канівець (дошкільний навчальний заклад (ДНЗ «Сонечко»), Трохимець Анастасія (3 клас, Канівський районний Будинок школярів та юнацтва), Шишлик Дар’я (5 клас, Канівська гімназія ім. І. Франка), вихованці гуртка «Юні скаути» (Канівський міський центр туризму), друге місце посіли: Даніч Олена (ДНЗ «Віночок»), Власенко Іванна (3 клас, Канівська гімназія ім.. І Франка), Коробов Владислав, Коробов Богдан (Келебердянський навчально-виховний комплекс (НВК), Солотковська Дар’я (Канівський районний Будинок школярів та юнацтва), а третє місце: Ломака Нікіта (ДНЗ «Білочка»), Чаруха Станіслав (Ліплявський НВК), Польовий Артем (7-А клас, Канівській загальноосвітній школі I-IIIступенів №1 ім. Т.Г. Шевченка ( ЗОШ №1), Колективна робота учнів 9 класу (Литвинецька ЗОШ).
Перемогу в номінаціях здобули: ДНЗ «Дударик» - приз глядацьких симпатій, Литвиненко Артем (Таганчанська ЗОШ) - за оригінальність, Стасійчук Яна (ДНЗ «Віночок») - за винанахідливість, колективна робота Козарівського НВК - за дизайнерський підхід, колективна робота ДНЗ «Сонечко» - за збереження народних традицій, учні 6-А (ЗОШ №1) - за кращу композицію, колектив 9-А класу (КЗ «Канівська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради») - за креативність.
Колектив Канівського природного заповідника щиро вдячний усім, хто взяв участь в акції, а також головному спонсору – ПрАТ «Миронівська птахофабрика» за підтримку природоохоронного конкурсу й чудові подарунки для дітей.
Нехай хвойні дерева прикрашають ліс, а не домівки!
Гаряча лінія Канівського природного заповідника, на яку можуть звертатись громадяни у випадку:
пожежі в лісі;
протиправних дій, що завдають шкоди природі (рубки дерев, полювання на звіра, збирання грибів, лікарських рослин, ягід);
виявлення в природі поранених диких тварин.
Також бажаючі можуть отримати, за цим номером, інформацію стосовно законного перебування на території заповідника.