Щорічно, з 1971 року 2-го лютого в світі відзначають Всесвітній день водно-болотних угідь. Правовий режим угідь встановлений Конвенцією про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовище існування водоплавних птахів — відома під назвою Рамсарська конвенція.
Цього року, працівники Канівського природного заповідника в Канівській гімназії імені Івані Франка провели учнівську конференцію: "Рамсарська конвенція — працює для припинення втрати та деградації водно-болотних угідь в Україні". Під час конференції учні дізналися головну ідею, що консолідувала країни учасниці Рамсарської конвенції. А також, під час презентації, познайомилися з деякими об’єктами водно-болотних угідь, що перебувають під охороною відповідно до Рамсарської конвенції в Україні, та ознайомилися з деякими запропонованими до включення під охорону об’єктами водно-болотних угідь, що розташовані в Черкаській області. Дізнались основні екологічні проблеми Черкаського регіону викликані нераціональним використанням водно-болотних угідь в минулому, на прикладі споруджених гідроспоруд на Дніпрі, та інших перетворених людиною природних водно-болотних угідь.
Попри значні зміни ландшафтів, Дніпро і ділянки його заплави та заплав річок, що впадають до Дніпра, вирізняються біорізноманіттям навколоводних та водоплавних видів птахів. Про спосіб життя та екологічні умови життя деяких видів водоплавних птахів учні також дізналися під час конференції.
Ознайомитись із заходом можна відвідавши сторінку: |