Життя людей тісно пов’язане з птахами. Вони — уособлення свободи, божої сутності, неба, сонця, хмарин, духів неба, родючості, душі, натхнення, життя. Саме з прильотом птахів зустрічали весну. Долаючи тисячі кілометрів повертаються вони з теплих країв на Батьківщину. В давнину весняних вісників радо зустрічали. До свята випікали весняне печиво у вигляді пташок- «жайворонків», виконували пісні, веснянки, водили обрядові хороводи.
Сьогодні у птахів є своє свято. Щорічно, 1 квітня відзначають Міжнародний день птахів (International Bird Day), що проходить у рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера». У 1906 році була підписана Міжнародна конвенція охорони птахів, і з того часу 1 квітня — це не лише свято підписання конвенції, але й Міжнародний день птахів. За традицією минулих років, в цей час в очікуванні пернатих розвішуються шпаківні, синичники, гоголятники та інші «пташині будиночки».
Цього року з ініціативи працівників Канівського природного заповідника, за сприянням вчителів початкових класів Канівської загальноосвітньої школи I-III ступенів №4 — Торшиної Оксани Володимирівни, Чернявської Тетяни Борисівни, Ткач Оксани Василівни, Мозгової Надії Василівни та Верби Ірини Анатоліївни, директора школи - організували та провели свято присвячене Міжнародному дню птахів. Головними учасниками дійства були учні 1-А,1-Б, 2-Б, З-Б класів.
В актовій залі 4-ї школи, 12 квітня вирувала атмосфера свята. Під час якої діти розповідали народні прикмети, повір’я про птахів, традиції зустрічі пернатих друзів. Також співали пісні, веснянки. Учні разом з присутніми в залі відгадували загадки, та трішки розім’ялися під час гри-руханки. Школярі виготовили стилізоване дерево, на якому «поселили» птахів з паперу.
На святі діти виготовили паперового чорногуза, крила якого утворили десятки відбитків дитячих долоньок. Цей птах з дитячими підписами буде переданий Кучеренком Романом, який був запрошений на свято, 95-й окремій десантно-штурмовій бригаді в зону АТО. Діти сподіваються, що чорногуз буде приносити удачу і давати воїнам надію на швидке повернення додому. Адже білий лелека є одним з крилатих символів України, оберегом родинного затишку, добробуту і злагоди.
На закінчення свята до учнів звернулася директор школи. На її думку: «Свято було пізнавальним і пройшло легко та захопливо. Адже головна мета — виховати в дітей любов до природи, розвинути спостережливість і цікавість до навколишнього світу була досягнута.»
Солодкою, смачною винагородою-несподіванкою для всіх присутніх виявились солодкі подарунки — печиво у формі пташок — «жайворонки», виготовленні працівниками заповідника.
Також учні отримали цукерки від ПрАТ «Миронівська птахофабрика».
Зазвичай, такі заходи надовго запам’ятовуються дітьми.
Гаряча лінія Канівського природного заповідника, на яку можуть звертатись громадяни у випадку:
пожежі в лісі;
протиправних дій, що завдають шкоди природі (рубки дерев, полювання на звіра, збирання грибів, лікарських рослин, ягід);
виявлення в природі поранених диких тварин.
Також бажаючі можуть отримати, за цим номером, інформацію стосовно законного перебування на території заповідника.