До Міжнародного дня біорізноманіття в Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницького, 24 травня пройшов круглий стіл та тематична виставка, які організували Управління екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації та Навчально-науковий інститут природничих наук Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького.
У заході взяли участь представники: Київського національного університету ННЦ «Інституту біології та медицини» Канівського природного заповідника, Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Черкаській області, Черкаського державного технологічного університету, Державної екологічної інспекції у Черкаській області, управління агропромислового розвитку обласної державної адміністрації, Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства, Черкаського обласного краєзнавчого музею, Національного природного парку “Нижньосульський”, Центру дитячої та юнацької творчості Черкас, Черкаського регіонального управління водних ресурсів, учнівського лісництва Смілянського лісового господарства.
Учасники круглого столу відзначили, що питання збереження біорізноманіття як на Черкащині, так і в Україні складні та багатогранні. Тому необхідно спрямувати спільні зусилля для їх практичного вирішення.
Під час засідання обговорили питання щодо збереження біорізноманіття шляхом створення територій та об`єктів природно-заповідного фонду, розвитку природно-заповідної справи на Черкащині (історичних та сучасних аспектів), перспектив збереження біорізноманіття на території Черкаської області, змін в орнітофауні Черкаської області під впливом антропогенної діяльності, випуску органічної продукції, біорізноманіття Національного природного парку “Нижньосульський”, перспектив розвитку екологічного туризму на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, екологічного виховання дітей молодшого шкільного віку.
З доповіддю від Канівського природного заповідника виступила Яблоновська-Грищенко Є.Д. — кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник Канівського природного заповідника, вона розповіла про ефективні методи екологічного виховання дітей у загальноосвітніх школах, які перевірені на власному досвіді.
Адміністрація Канівського природного заповідника.
|