Співробітники Канівського природного заповідника, 15 серпня відвідали відкриття фотодокументальної виставки «Слово, обірване у Биківні», яка є спільним проектом Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» та видавництва «Смолоскип». Виставка, проходить у музеї «Літературна Канівщина» Шевченківського національного заповідника, присвячена пам’яті жертв Великого терору — масових політичних репресій 1937-1938 років, розповідає про долі письменників покоління «Розстріляного відродження», знищених упродовж 1937-1938 років у в’язницях НКВС у Києві та похованих на території колишньої спецділянки у Биківнянському лісі.
Присутніх привітав генеральний директор Шевченківського національного заповідника Мар’ян Піняк. З доповіддю виступив заступник генерального директора Шевченківського національного заповідника Ігор Ліховий, який розповів про особисті трагедії канівських родин у часи репресій. Від Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» виступив генеральний директор Богдан Біляшівський, наголосив: «Биківнянські могили — братські, але не безіменні. Серед розстріляних — священики й науковці, селяни й робітники, художники й письменники, актори й інженери, композитори й держслужбовці. Всі мали конкретні імена, свої долі та персональні історії. Про це маємо знати та вшановувати їх пам'ять.»
З доповідями також виступили заступник генерального директора з наукової роботи Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» — Тетяна Шептицька, завідувач науково-дослідного відділу «Канів від давнини до сучасності» Шевченківського національного заповідника — Ольга Ісаєва, молоді поети від видавництва «Смолоскип» та канівські активісти.
Мета виставки «Слово, обірване у Биківні» — привернути увагу суспільства до однієї з найтрагічніших сторінок в історії України ХХ століття.
|