15 листопада «науковий десант» Канівського природного заповідника з’явився у загальноосвітній школі № 4. Завданням було показати учням молодших класів, чим живе заповідник і що цікавого можна побачити прямо біля дому. Ця зустріч проводилась у рамках свята Днів науки, яке відбулось у минулі вихідні. На жаль, сильний дощ не дав маленьким учням прийти на зустріч з науковцями у міський будинок культури. Тому вчені, щоб виправити ситуацію, самі навідалися до учнів 2-А класу (класовод Чернявська Т.Б.), 2-Б класу (класовод Морозова Л.О.), 3-Б класу (класовод Торшина О.В.) та 4-Б класу (класовод Н.В. Мозгова).
Цього разу співробітники Канівського природного заповідника демонстрували учням те, чим займається наука в заповіднику, розповідали, що цікавого можна побачити довкола.
О.Д. Полішко зробив надзвичайно яскраву демонстрацію «Як рослини готуються до зими». Тут були представлені найрізноманітніші рослини і продемонстровані механізми захисту від холодів та снігу.
М.М. Борисенко ознайомив учнів із загадковим світом комах. Діти роздивлялися, як при збільшенні виглядають крила метеликів. Була й цікава розповідь про незвичайних комах, їх пристосування до польоту, життя у воді, серед трав.
Не менш цікавими були й інші демонстрації.
Від О.В. Яременко учні дізналися, чому не слід вживати солодкі газовані напої натщесерце, і які наслідки можуть бути від надмірного їх споживання. Яскраві досліди з кока-колою, мабуть, зацікавили дітей найбільше.
Під бінокуляром для школярів відкрився таємничий світ, у який перетворюються повсякденні речі. А ще вони побачили дивовижні гриби, які зовсім не схожі на наші уявлення про ці створіння. Дізналися, де їх можна зустріти в природі та як вони відрізняються за способом розмноження. Їх демонструвала Ю.М. Кульша.
Досліди, які наглядно показують негативний вплив кислотних дощів та миючих засобів на природу, представила І.В. Шокун.
Разом з О.О. Нестеренко учні побудували розу вітрів свого класу, дізнались про роботу метеорологів.
Ще дітям вдалося побачити, як ВИГЛЯДАЄ їх голос, а також побудувати модель підводного куполу павука-сріблянки – разом з Є.Д. Яблоновською-Грищенко.
Цей урок науки виявився цікавим як учням та вчителям, так і науковцям. Побачити зацікавленість дітей у науці та пошуку нового – це дійсно справжнє задоволення!
Гаряча лінія Канівського природного заповідника, на яку можуть звертатись громадяни у випадку:
пожежі в лісі;
протиправних дій, що завдають шкоди природі (рубки дерев, полювання на звіра, збирання грибів, лікарських рослин, ягід);
виявлення в природі поранених диких тварин.
Також бажаючі можуть отримати, за цим номером, інформацію стосовно законного перебування на території заповідника.