Урочисто, 30 липня, відзначили 95-у річницю з дня заснування Канівського природного заповідника. Передумовами його створення були як наукова та історико-культурна цінність району Канівських гір, так і господарські потреби. Заповідник створений у тяжкі часи розрухи після громадянської війни, пройшов складний шлях становлення, пережив війну, був ліквідований і знову відродився.
Під час заходу до присутніх з вітальним словом виступив директор Канівського природного заповідника В.П.Пилипенко. Від імені ректора Київського національного університету — Губерського Л.В., директор нагородив: О.В. Скляренка (заступник директора з АГР та практики), Т.В. Поліщук (начальник сектору БУХобліку бухгалтерії університету) та А.І. Гончаренка (інспектор з охорони ПЗФ) подяками за багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у розвиток заповідної справи та з нагоди 95-річчя від дня заснування Канівського природного заповідника ННЦ «Інститут біології та медицини» .
Завідуючий музеєм природи О.Д. Полішко розповів головні історичні аспекти створення, розвитку та існування перлини Середнього Придніпров’я — природного заповідника.
Теплими привітаннями, подяками та подарунками для колективу слово мали :
Н.А. Матінова — заступник міського голови виконавчого комітету Канівської міської ради;
О.М. Лактіонов — голова Канівської районної ради;
Т.П. Животова — перший заступник голови районної державної адміністрації;
Л.І. Гнед — методист відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради ;
С.М. Ніколаєнко — начальник відділу з охорони навколишнього середовища агроіндустріального холдінгу ПАТ «Миронівський хлібопродукт» .
«Заповідник є джерелом натхнення для науковців. В Київському університеті та за його межами вже не один десяток кандидатських дисертацій захищено на основі здобутих матеріалів в Канівському природному заповіднику. Це дуже вагомий внесок у вітчизняну науку. На базі заповідника проведена не одна міжнародна наукова конференція за участю багатьох іноземних фахівців, професорів, які згадують заповідник як місце, що надихає на творчість та наукову діяльність.» — зазначив у своєму виступі Професор кафедри гідрології та гідроекології КНУ імені Тараса Шевченка — О.Г.Ободовський.
На завершення урочистостей виступив народний аматорський вокально-хоровий гурт «Зорецвіт» — керівник колективу Н.К. Апанасевич.
Многая літа заповіднику!
Адміністрація Канівського природного заповідника
|