Щорічно 15 квітня у багатьох країнах світу відзначається День екологічних знань.
Свою історію цей день веде з 1992 року. На Конференції ООН в Ріо-де-Жанейро, де обговорювалися проблеми навколишнього середовища, було підкреслено величезне значення екологічної освіти населення всіх країн світу в реалізації стратегії виживання і для сталого розвитку людства.
Набуття кожною людиною екологічних знань буде сприяти дбайливому ставленню до природи, її збереженню та зменшенню негативних екологічних наслідків, що виникають у відповідь на бездумне ставлення до неї. В той же час дуже важливим є вивчення основних законів екології якомога раніше. В процесі свого розвитку та вивчення людиною нових навчальних дисциплін, екологічні знання повинні неперервно накопичуватися.
Днями, з нагоди відзначення цієї дати на садибі Канівського природного заповідника відбувся екологічний семінар: «Наслідки впливу людини на природу». Учні 8-х класів та вчителі — А.Ю. Прус, О.П. Веретільник, С.Я. Гордієнко Канівської гімназії ім. Івана Франка разом з О.Д. Полішком (завідуючий музеєм Канівського природного заповідника) поспілкувалися на тему необхідності набуття екологічних знань потрібних для кращого розуміння місця сучасної людини в природі та її впливів на довкілля. У процесі диспуту розібралися із основоположними питаннями, що стосуються безпосередньо екології, як науки, та її структури, а також поговорили про необхідність охорони біологічного різноманіттям в природних екосистемах. На заході були присутні представники екологічного відділу ПрАТ «Миронівська птахофабрика». Світлана Ніколаєнко (начальник відділу охорони навколишнього середовища МХП) зазначила, що проведення природоохоронних та просвітницько-екологічних заходів для учнів є запорукою безпечного майбутнього для всього людства.
Щоб закріпити набуті знання, ознайомитись з деякими екосистемами Канівського природного заповідника та їх біорізноманіттям, учасники семінару пройшли по екологічному маршруту у заповідному лісі.
|