Головна » 2020 » Травень » 22 » 22 травня – Міжнародний день біологічного різноманіття (International Biological Diversity Day)
07:16
22 травня – Міжнародний день біологічного різноманіття (International Biological Diversity Day)

Головне завдання Міжнародного дня біорізноманіття - звернути увагу владних структур та громадськості на проблему безповоротної втрати багатьох представників флори та фауни на Землі, закликати до вжиття необхідних заходів, спрямованих на їх збереження і відтворення. 
Незважаючи на зростаюче визнання того, що біорізноманіття є загальним надбанням, яке представляє величезну цінність для нинішнього і майбутніх поколінь, кількість видів дикої флори і фауни продовжує скорочуватися швидкими темпами в результаті людської діяльності. Турбота про подальшу долю біорізноманіття видів на нашій планеті проявилася в тому, що на Конференції ООН з навколишнього середовища і сталого розвитку, яка відбулася в 1992 році в Ріо-де-Жанейро, світовою спільнотою було запропоновано звернути увагу на збереження біорізноманіття - як живих видів, так і екосистем. У зв'язку з цим, було прийнято Конвенцію про біорізноманіття, На сьогодні її підтримали  196 держав. Цілями, до яких прагнуть ці країни,   є збереження біорізноманіття і стале його використання. 
    Під поняттям «біорізноманіття» розуміють:
    різноманітність видів, що населяють планету Земля (тварин, рослин, грибів, водоростей, бактерій, вірусів і т.д.);
    різноманітність представників одного виду за розміром, формою, кольором і т.д. (генетична різноманітність);
    різноманітність екосистем, тобто різних середовищ існування (боліт, лісів, коралових рифів і т.д.), видів, що мешкають там, а також способів їх взаємодії. Іншими словами, біорізноманіття можна побачити скрізь навколо нас, і ми самі є його частиною.

Біорізноманіття України є її національним багатством, збереження та невиснажливе використання якого визнано одним з пріоритетів державної політики в сфері природокористування, екологічної безпеки та охорони природного довкілля, невід’ємною умовою екологічно збалансованого соціально - економічного розвитку.
Займаючи менше 6 % площі Європи, Україна володіє близько 35% її біорізноманіття. Біосфера України нараховує більше 70 тисяч видів флори і фауни, зокрема флори — більш як 27 тисяч видів, фауни — більш як 45 тисяч видів. Протягом останніх років спостерігається збільшення кількості видів рослин і тварин, занесених до Червоної книги України.
Кожного року День біорізноманіття має свою тему, що обирається секретаріатом Конвенції.
Цьогорічною темою є  гасло «Наші рішення - в природі». Захист біорізноманіття вимагає участі всіх, тим більше, що він всім доступний. Кожен з нас може допомогти на своєму рівні, і при цьому необов’язково кардинально змінювати спосіб життя. Для цього кожен день необхідно робити кілька простих речей: їсти місцеві та сезонні продукти, економити воду, робити з побутового сміття компост, більше дізнаватися про ті види тварин і рослин, які нас оточують.
Гасло «Наші рішення - в природі» підкреслює надію, солідарність та важливість спільної роботи на всіх рівнях для побудови майбутнього життя у гармонії з природою.
    2020 рік - це рік випробувань, роздумів, можливостей та рішень. Рік коли,  світ може сигналізувати про сильну волю до глобальних дій на користь людям та всьому життю на Землі.
    Більше інформації щодо Міжнародного дня біорізноманіття можна знайти за посиланнями /timeline/Bioriznomanittya.html та https://www.cbd.int/idb/2020.
 

Категорія: екологічна просвіта | Переглядів: 523 | Додав: kanivbiosfera
Всього коментарів: 0
avatar

Телефонуйте


(04736) 3-29-91

Гаряча лінія Канівського природного заповідника, на яку можуть звертатись громадяни у випадку: пожежі в лісі;
протиправних дій, що завдають шкоди природі (рубки дерев, полювання на звіра, збирання грибів, лікарських рослин, ягід); виявлення в природі поранених диких тварин.
Також бажаючі можуть отримати, за цим номером, інформацію стосовно законного перебування на території заповідника.

Останні новини:


[17.02.2022][екологічна просвіта]

Водно-болотні угіддя Канівщини: проблеми та перспективи їх вирішення.

[17.12.2021][екологічна просвіта]

Збережи ялинку

[16.12.2021][екологічна просвіта]

Діти канівських шкіл декламували слухачам радіо "Магніт" свої вірші, на тему збереження лісових красунь

[17.11.2021][ювілей]

Як Канівський заповідник відзначив День науки-2021

[04.10.2021][екологічна просвіта]

Всесвітній день захисту тварин.

Хмарка тегів :


Канівський природний заповідник Kaniv Nature Reserve первоцвіти баклан День Землі екологічна просвіта Ряст ущільнений Київський національний університет kanivbiosfera.at.ua Похмурий Дніпро Канів екологічна акція Не рубай ялинку! лісова красуня Збережи первоцвіти Меланчин потік Канівський заповідник квест Збережи ялинку! природоохоронна акція Вуж звичайний Дні науки флешмоб Міжнародна конференція природа