Музей природи
Канівського природного заповідника ННЦ «Інститут біології»
Київського національного університету імені Тараса Шевченка


Музей природи Канівського природного заповідника був заснований в 1969 році. Це культурно-просвітній заклад, який містить цікаву та містовну інформацію про рослинний і тваринний світ як самого заповідника, так і в цілому регіону.

В музеї є відділи зоології, ботаніки, палеонтології, лісовий відділ, відділи археології та екології. У відділі палентології можна довідатись про доісторичне минуле нашого краю, побачити рештки тих тварин, які населяли нашу територію в давні геологічні епохи, десятки, а то й сотні мільйонів років тому, коли тут був теплий клімат, а наш район був покритий морем, про що свідчать чисельні залишки морських тварин Мезозойської ери та тварин, що мешкали в часи переважання більш суворих — післяльодовикових періодів, за часів антропогену.

Відділ археології дає нам уявлення про давнє історичне минуле нашого краю, про людей, які проживали на цій території в сиву давнину, починаючи ще з часів Кам’яного віку. На території заповідника виявлено декілька пам’яток археології: Мале та Велике Скіфські городища — датовані IV століттям до нашої ери; поселення полян — VIII-XII ст.. н.е.; та городище міста-фортеці Родень (VIII-XIII ст.. н.е.) відкрите в процесі систематичних археологічних досліджень пагорба Княжа Гора Миколою Біляшівським в 1891-1892 роках. Відвідувачі археологічного відділу мають змогу ознайомитись з експонатами, що ілюструють ці археологічні часи.


Відділи дендрології (лісовий відділ) та ботаніки знайомлять відвідувачів з флористичним різноманіттям заповідника та регіону. Можна ознайомитись не лише з рідкісними видами рослин, що зростають на території заповідника а й побачити колекції типових рослин регіону.

І дітям, і дорослим надзвичайно цікаво відвідати зоологічний відділ музею. Можна досить довго блукати лісом так і не побачивши переважної більшості тварин, що мешкають в ньому, а ось у музеї у формі колекцій та чучел вони зібрані разом.

Музей природи є оригінальним в своєму роді. Маючи в експозиції матеріальні свідчення давніх геологічних епох та різноманітні колекції сучасної флори та фауни, він представляє інтерес як для науковця так і для широкого кола відвідувачів, включаючи школярів.

В музеї зібрано близько двох тисяч експонатів. Сам будинок музею є меморіальним. Побудований на місці колишнього будинку, що належав відомому українсько­му вченому-археологу академіку Біляшівському М.Ф. Тут побувало багато відомих діячів культури, мистецтва і науки, чиї імена знають не тільки в нашій країні, але і за її межами. Серед них М. Грушевський, І.Нечуй-Левицький, О. Пчілка, М.Лисенко, М. Старицький, Сулержицький, Є. Вахтангов та багато інших.

Влітку в музеї буває багато відвідувачів, серед них студенти Київського національного університету, які проходять учбову практику на території заповідника.


Ми працюємо: Пн.-Пт. — з 8 до 16:30
Вихідний день: Сб.-Нд.

Тур-прайс музею природи
Канівського природного заповідника


Музей природи заснований в 1968 році.
Профіль — природничо-краєзнавчий.


Структура музею.

Екскурсія проводиться у відділах палеонтології, археології, дендрології (лісовий відділ), ботаніки, зоології, історіографії Канівського природного заповідника, та меморіальних кімнат видатного українського археолога, академіка наук М. Ф. Біляшівського і першого ректора Київського національного університету ім.. Т. Шевченка.

Тривалість оглядової екскурсії одна година.

За бажанням екскурсантів співробітники музею та заповідника проводять оглядові екскурсії по трьох екологічних маршрутах по території лісового масиву Канівського природного заповідника (екскурсії проводяться лише в теплу пору року).

Тривалість екскурсій по екологічному маршруті одна година.

В зимовий період, за бажанням екскурсантів, є можливість перегляду науково-популярних відеофільмів про діяльність Канівського природного заповідника. Актовий зал розрахований на 60 місць (обслуговування за попередньою домовленістю).

На сьогоднішній день екскурсійні послуги в музеї природи — 17 грн з особи, а екскурсія по територі заповідника (екскурсійні маршрути) — 17 грн з особи.

На території садиби заповідника є можливість розмістити для проживання екскурсійні групи (проживання в студентських гуртожитках, кімнати на чотири особи, вартість проживання в межах 70 гривень на добу з однієї особи). А також в кімнатах підвищеної комфортності (5 кімнат на дві особи кожна: кухня, туалет, бойлер, встановлені телевізори і холодильники) вартість проживання 340 гривень.

Резервування кімнат для проживання заздалегідь до приїзду.


Музей природи та Канівський природний заповідник працює з 8-мої до 16-ти 30 крім суботи та неділі. Перерва на обід з 12:00 до 12:30.

З ПИТАНЬ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ПРОВЕДЕННЯ ЕКСКУРСІЙ ЗВЕРТАТИСЬ ДО ЗАВ. МУЗЕЄМ ПРИРОДИ — ПОЛІШКА ОЛЕКСАНДРА ДМИТРОВИЧА.


Контактні телефони:
(804736) 3-29-91— загальний;
3-30-47 — директор заповідника



















Телефонуйте


(04736) 3-29-91

Гаряча лінія Канівського природного заповідника, на яку можуть звертатись громадяни у випадку: пожежі в лісі;
протиправних дій, що завдають шкоди природі (рубки дерев, полювання на звіра, збирання грибів, лікарських рослин, ягід); виявлення в природі поранених диких тварин.
Також бажаючі можуть отримати, за цим номером, інформацію стосовно законного перебування на території заповідника.

Останні новини:


[17.02.2022][екологічна просвіта]

Водно-болотні угіддя Канівщини: проблеми та перспективи їх вирішення.

[17.12.2021][екологічна просвіта]

Збережи ялинку

[16.12.2021][екологічна просвіта]

Діти канівських шкіл декламували слухачам радіо "Магніт" свої вірші, на тему збереження лісових красунь

[17.11.2021][ювілей]

Як Канівський заповідник відзначив День науки-2021

[04.10.2021][екологічна просвіта]

Всесвітній день захисту тварин.

Хмарка тегів :


Канівський природний заповідник Kaniv Nature Reserve первоцвіти баклан День Землі екологічна просвіта Ряст ущільнений Київський національний університет kanivbiosfera.at.ua Похмурий Дніпро Канів екологічна акція Не рубай ялинку! лісова красуня Збережи первоцвіти Меланчин потік Канівський заповідник квест Збережи ялинку! природоохоронна акція Вуж звичайний Дні науки флешмоб Міжнародна конференція природа