Головна » 2016»Січень»27 » УЧНІ МІСТА КАНЕВА ТА КАНІВСЬКОГО РАЙОНУ — ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО ВІДЗНАЧЕННЯ МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ПТАХІВ!
15:15
УЧНІ МІСТА КАНЕВА ТА КАНІВСЬКОГО РАЙОНУ — ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО ВІДЗНАЧЕННЯ МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ПТАХІВ!
Уже впродовж багатьох десятиліть, 1 квітня відзначають Міжнародний день птахів, який проходить у рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера». Це свято пов’язане з підписанням міжнародної конвенції про охорону птахів. Приєднатися до його святкування може кожен.
Канівський природний заповідник з метою залучення учнів до природоохоронної діяльності, розширення знань про видове різноманіття і значення птахів в екосистемах рідного краю, ініціює проведення низки заходів до Міжнародного дня птахів. У школах міста та району пропонується провести конкурси, вікторини, свята зустрічі птахів, виготовити стінгазети, написати літературні твори, зробити малюнки на відповідну тему.
Важливим заходом спрямованим на охорону птахів є їх підгодовування взимку та виготовлення штучних гніздівель.
Саме тому працівники Канівського природного заповідника запрошують вас взяти участь у конкурсі на виготовлення кращої шпаківні або синичника. Краща штучна гніздівля - це та, яка буде виготовлена правильно, щоб її заселили навесні птахи.
1. Виготовити шпаківню беручи до уваги методичні рекомендації надані науковцями заповідника (дивіться посилання) до 11 березня.
2. Розвісити штучні гніздівлі на деревах, які ростуть на території вашої школи. Зробити це необхідно до прильоту птахів, кінець березня, початок квітня;
Для того, щоб ймовірність заселення штучних гніздівель була вищою потрібно:
— шпаківні (синичник) підвішувати без пошкодження дерева (краще м’якою мотузкою або дротом в товстій ізоляції), дріт не повинен бути дуже затягнутим;
— закріпити шпаківню (синичник) на висоту не нижче 2 м;
— вибирати місце подалі від інших гніздівель, шпаківень і дупел.
3. Спостерігати чи заселили птахи штучну гніздівлю.
Фотографуємо птахів в шпаківні або біля неї. Надсилаємо фото-звіт із проведеною роботою на нашу електронну адресу kaniv.biosfera@gmail.com.
Оцінювати штучні гніздівлі та визначати переможців, буде компетентне журі на чолі з орнітологами Канівського природного заповідника.
Охороняйте і турбуйтеся про пташок! Бо хто ж їм допоможе, як не ми?
Гаряча лінія Канівського природного заповідника, на яку можуть звертатись громадяни у випадку:
пожежі в лісі;
протиправних дій, що завдають шкоди природі (рубки дерев, полювання на звіра, збирання грибів, лікарських рослин, ягід);
виявлення в природі поранених диких тварин.
Також бажаючі можуть отримати, за цим номером, інформацію стосовно законного перебування на території заповідника.